Перейти до основного вмісту

Думки під грифом "Як можна?"

lonely crоssroads     Хоч цей блог і про мамину посмішку, усе ж він іноді буває сумним, оскільки його пише людина, тим паче я.   

    Не знаю, про що думають інші під час вагітності, особливо, у її другій половині, коли відчуття незворотності процесу посилюється, але в мене були не лише барвисті думки, як ми будемо гратися / подорожувати / навчатися / робити парну гімнастику і т. д.
 
   Думалося й те, про що б мені сказали (і таки казали, коли зізнавалася): "Ти що, перестань",  "Не бери дурного в голову", "Ну, ти даєш! Дитина - це ж щастя!".

 
   Словом, думалося, для кого і навіщо ти даєш життя. Якщо дитина - це щастя, то чи буде щастям для дитини те, що народжу і буду з нею поряд саме я? І яке я маю право народжувати, знаючи напевне, що життя не завжди легке, що сім'я - це не кілька людей, які в білосніжному одязі весело біжать за руки пляжем у промінні вранішнього сонця, а люди не всі такі, як у рекламі донорства? Що не зможу її захистити від усіх нещасних випадків, непередбачуваних хвороб, жорстоких людей, не можу гарантувати, що буду з нею в кожну важку хвилину. Я навіть від себе її не захищу, бо можу сердитися, ображатися, помилятися, давати неправильні поради, підбирати не ті слова, приймати неправильні рішення. І вона розплачуватиметься за мої помилки. 
 
    І знаючи це, я свідомо приводжу її в це життя? 
 
    І якщо вона спересердя чи від розпачу коли-небудь скаже: "Навіщо ти мене народила?" - що відповім? Розсерджуся?
 
    Ось де батьківська відповідальність...  
 
    Як можу вимагати від неї, так ризиковано народженої мною, поваги до своєї персони, заохочувати її слухняність, говорити чи просто думати про якийсь "материнський подвиг" або "материнську самопожертву" шматком хліба, зайвою (чи навіть не зайвою) ганчіркою, зручним розкладом життя, коли єдине, що маю робити - просити у неї пробачення за всі мої, чужі і її власні помилки.  
 
     Звісно, це все надиктувала моя меланхолійно-депресивна натура. Так, саме вона. Забудьте. Я теж часто забуваю, коли торкаюся її пухкеньких щічок, нюхаю волоссячко із запахом тепла, дивлюся як вона, мов у бузковій захисній хмаринці, безтурботно спить.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

7 способів знайти час для себе молодій матусі

        Звісно, я теж чула історії про матусь, які не знають, чим себе зайняти, сидячи в декреті.      Вони печуть, вишивають, в'яжуть, читають, дивляться телек або просто лежать на дивані і не можуть дочекатися, коли малюк уже прокинеться і дасть їм роботу.       Але немало й таких молодих мам, які почуваються гірше вичавленого лимона, ледве доповзаючи ввечері до ліжка. Дитині не спиться - то кольки мучають, то газонокосарку ввімкнули під вікном, то чоловік хропе, то кіт шкребеться і кричить, і всі нервують і ходять навшпиньки, вигадують особливі способи відчиняти й зачиняти двері, повертати ключ, змивати в туалеті і застібати кнопки й блискавки, ще більше привчаючи дитину спати в нереалістичній тиші.        На тлі всього цього часто почуваєшся ніким - пристроєм для догляду за немовлям, у якого є лише обов'язки і немає права відвести душу хоча б...

Колядка

Давно хотіла скласти колядку й щедрівку для доні, але якось не йшло. А це взяло й вийшло посеред ночі )). Правда, для доні вона трохи задоросла, але, може, як підросте, уподобає і захоче вивчити - хтозна. Представляю і на Ваш суд. Колядко, моя пісенько, в цю хату залети, Людей осяй в ній радістю, замети розмети І розкажи їм звісточку про благодать Різдва, Про віру, що єднає нас і справджує дива. Лети, весела пісенько, та не забудь малят Бажай їм подаруночків до цих веселих свят. А матінки і таточка, бабуні й дідусі В пошані і у злагоді живуть нехай усі. Лети, колядко радісна, хай буде на столі М'який буханець хлібчика із запахом ріллі, І на весь рік наснаги добрим людям залиши Про чистоту подбати у світлиці і душі. А ще, дзвінка колядочко, утіш усі серця, У горі і у радості хай згадують Отця, І Сина, і Святаго Духа. Всі, з усіх усюд Хай з миром і удячністю молитви вознесуть. Ю. Козир

Дім і вогнище

І все ж законодавець він. Відповідальність, яка лежить на ній, перебільшена. "Чоловік голова, а жінка - шия". "Жінка - душа родини". Соціальні ролі, які передбачаються для чоловіка і жінки, цілком правильні на рівні слів, але, здається, ми майже втратили їх сенс. Коли в нашій культурі описують ідеальний шлюб, то чоловік - ініціатор, а жінка підтримує ініціативу (як шия голову, як ребра тулуб). Він будує дім, вона зберігає в ньому тепло. Вона в нього за спиною, як за стіною. Ставленнядо цього стереотипу неоднозначне. Мені очевидно, що він золотий. Але акценти. Я люблю коментарі в соцмережах до "постів мудрості". Людям кортить переплюнути одне одного у життєвому досвіді. Хоча потім з цього досвіду все одно робляться неоригінальні висновки: або "це дійсно так", або "це неправильно", або "люди різні". І я така. І от прийшов день, коли ці слова (що чоловік ініціює, а жінка підтримує) здалися мені непростими.