Перейти до основного вмісту

Думки під грифом "Як можна?"

lonely crоssroads     Хоч цей блог і про мамину посмішку, усе ж він іноді буває сумним, оскільки його пише людина, тим паче я.   

    Не знаю, про що думають інші під час вагітності, особливо, у її другій половині, коли відчуття незворотності процесу посилюється, але в мене були не лише барвисті думки, як ми будемо гратися / подорожувати / навчатися / робити парну гімнастику і т. д.
 
   Думалося й те, про що б мені сказали (і таки казали, коли зізнавалася): "Ти що, перестань",  "Не бери дурного в голову", "Ну, ти даєш! Дитина - це ж щастя!".

 
   Словом, думалося, для кого і навіщо ти даєш життя. Якщо дитина - це щастя, то чи буде щастям для дитини те, що народжу і буду з нею поряд саме я? І яке я маю право народжувати, знаючи напевне, що життя не завжди легке, що сім'я - це не кілька людей, які в білосніжному одязі весело біжать за руки пляжем у промінні вранішнього сонця, а люди не всі такі, як у рекламі донорства? Що не зможу її захистити від усіх нещасних випадків, непередбачуваних хвороб, жорстоких людей, не можу гарантувати, що буду з нею в кожну важку хвилину. Я навіть від себе її не захищу, бо можу сердитися, ображатися, помилятися, давати неправильні поради, підбирати не ті слова, приймати неправильні рішення. І вона розплачуватиметься за мої помилки. 
 
    І знаючи це, я свідомо приводжу її в це життя? 
 
    І якщо вона спересердя чи від розпачу коли-небудь скаже: "Навіщо ти мене народила?" - що відповім? Розсерджуся?
 
    Ось де батьківська відповідальність...  
 
    Як можу вимагати від неї, так ризиковано народженої мною, поваги до своєї персони, заохочувати її слухняність, говорити чи просто думати про якийсь "материнський подвиг" або "материнську самопожертву" шматком хліба, зайвою (чи навіть не зайвою) ганчіркою, зручним розкладом життя, коли єдине, що маю робити - просити у неї пробачення за всі мої, чужі і її власні помилки.  
 
     Звісно, це все надиктувала моя меланхолійно-депресивна натура. Так, саме вона. Забудьте. Я теж часто забуваю, коли торкаюся її пухкеньких щічок, нюхаю волоссячко із запахом тепла, дивлюся як вона, мов у бузковій захисній хмаринці, безтурботно спить.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

7 способів знайти час для себе молодій матусі

        Звісно, я теж чула історії про матусь, які не знають, чим себе зайняти, сидячи в декреті.      Вони печуть, вишивають, в'яжуть, читають, дивляться телек або просто лежать на дивані і не можуть дочекатися, коли малюк уже прокинеться і дасть їм роботу.       Але немало й таких молодих мам, які почуваються гірше вичавленого лимона, ледве доповзаючи ввечері до ліжка. Дитині не спиться - то кольки мучають, то газонокосарку ввімкнули під вікном, то чоловік хропе, то кіт шкребеться і кричить, і всі нервують і ходять навшпиньки, вигадують особливі способи відчиняти й зачиняти двері, повертати ключ, змивати в туалеті і застібати кнопки й блискавки, ще більше привчаючи дитину спати в нереалістичній тиші.        На тлі всього цього часто почуваєшся ніким - пристроєм для догляду за немовлям, у якого є лише обов'язки і немає права відвести душу хоча б удома, займаючись приємною тобі справою, не те що - не дай Боже, як це так?! - піти прогулятися з подругою.      Жалітися р

Суперечності

Можна регулярно ходити в церкву, не пропускати жодного ранкового та вечірнього правила, завісити стіни іконами, читати святих отців, але у важку хвилину забувати просити допомоги в Бога. Можна розуміти, що самотужки ти нічого не можеш, і лізти зі шкури, щоб якнайшвидше перекроїти себе, боячись не встигнути. Можна знати, що без волі Творця й волосина твоя не впаде, і намагатися прораховувати все наперед, щоб перестрахуватися від можливих бід. Можна наполегливо молитися за спасіння рідних і обурюватися, лякатися, тремтіти, коли їм кидають рятувальні круги скорбот. Маловір'я ㅡ це коли недовідчуваєш, недовідпускаєш, недопокладаєшся, недовіряєш, недоввіряєш. Коли приготувався стрибнути, але боїшся відірватися від платформи. Коли затиснутий між двома стінами суперечностей, бо і постукати, і відступити боїшся.

Переросте

"Переросте" - це в багатьох випадках дуже мудре слово. Аби знати напевне, що якусь проблему дитина точно переросте, материнство було б утричі легшим, але нічого не можна знати напевне, і продовжуєш собі далі морочитися, особливо якщо в тебе ще й звичка така - сумніватися. З кожним етапом підростання Яблучка я все більше переконуюся, що дитина насправді дуже багато чого переростає - і поганого, і навіть хорошого (хоч усе й відносно). Геракліт - дядько не дурний, правильно казав оті заяложені сьогодні слова, які ви всі знаєте. Але нетерплячість, переполох від "подружчиних" історій,  страх відрізнятися порушують спокій і сон.    Так, незважаючи на мої смикання, донька переросла:   - кольки;   - так і не раціоналізований нами крик у ванні в перші місяці;   - судинну "сіточку" на шкірі, з приводу якої нас заспокоїла лікар, а декого відсилають до