Перейти до основного вмісту

Наш помічник дзеркало

     Чесно кажучи, я й не думала про це, коли перед народженням доньки замовляла шафу. Дзеркальні від самого долу до стелі двері мені були потрібні для танців - тоді я натхненно займалася і думала, що моє захоплення навіки. Була наївно переконана, що вже через місяць після народження маленької, продовжу танцювати.
     Звичайно, так не сталося, як гадалося. Але дзеркало нам дуже знадобилося, коли доня вперше заходилася малювати "за межею". Шпалери хотілося залишити для більш осмисленої творчості, і ми спрямували порив Яблучка на величезні двері шафи, де можна малювати досхочу і витирати, доки стане сил. Щоправда, дитині важко пояснити, щоб вона не надто розводила фарби водою, бо тоді малюнки на вертикальній поверхні стають незрозумілими. Утім, її це анітрохи не засмучувало.

Так було у півтора роки...



...У рік і десять місяців...



...І в три роки два місяці!


     У наших знайомих спроби малювати фломастерами (це ж навіть не фарби!) на стінах закінчувалися для малого дуже невесело. Кілька червоних ліній навіть через рік викликали у них - особливо в бабусі - досаду й обурення. Тим паче, йдеться не про дизайнерський ремонт, а про звичайнісінький саморобний, із дешевими шпалерами і, як на мій смак, доволі несимпатичними. Ну, не знаю... Якось це дико забороняти "прикрашання" кімнати (а з погляду Яблучка це виглядає саме так) і не пропонувати, до того ж, гідної альтернативи. У нас такою і стало дзеркало. Гарна річ - корисна для розвитку творчості й для милування собою. Якщо хто готує кімнату для малюка - потурбуйтеся мати щось дзеркальне - дуже спрощує життя й урізноманітнює ігри.
     Сьогодні маємо вже мегашедевр і на шпалерах - але про нього якось іншим разом.
 
     А де малюєте ви? Як ставитеся до розмальованих стін?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

7 способів знайти час для себе молодій матусі

        Звісно, я теж чула історії про матусь, які не знають, чим себе зайняти, сидячи в декреті.      Вони печуть, вишивають, в'яжуть, читають, дивляться телек або просто лежать на дивані і не можуть дочекатися, коли малюк уже прокинеться і дасть їм роботу.       Але немало й таких молодих мам, які почуваються гірше вичавленого лимона, ледве доповзаючи ввечері до ліжка. Дитині не спиться - то кольки мучають, то газонокосарку ввімкнули під вікном, то чоловік хропе, то кіт шкребеться і кричить, і всі нервують і ходять навшпиньки, вигадують особливі способи відчиняти й зачиняти двері, повертати ключ, змивати в туалеті і застібати кнопки й блискавки, ще більше привчаючи дитину спати в нереалістичній тиші.        На тлі всього цього часто почуваєшся ніким - пристроєм для догляду за немовлям, у якого є лише обов'язки і немає права відвести душу хоча б...

Колядка

Давно хотіла скласти колядку й щедрівку для доні, але якось не йшло. А це взяло й вийшло посеред ночі )). Правда, для доні вона трохи задоросла, але, може, як підросте, уподобає і захоче вивчити - хтозна. Представляю і на Ваш суд. Колядко, моя пісенько, в цю хату залети, Людей осяй в ній радістю, замети розмети І розкажи їм звісточку про благодать Різдва, Про віру, що єднає нас і справджує дива. Лети, весела пісенько, та не забудь малят Бажай їм подаруночків до цих веселих свят. А матінки і таточка, бабуні й дідусі В пошані і у злагоді живуть нехай усі. Лети, колядко радісна, хай буде на столі М'який буханець хлібчика із запахом ріллі, І на весь рік наснаги добрим людям залиши Про чистоту подбати у світлиці і душі. А ще, дзвінка колядочко, утіш усі серця, У горі і у радості хай згадують Отця, І Сина, і Святаго Духа. Всі, з усіх усюд Хай з миром і удячністю молитви вознесуть. Ю. Козир

Дім і вогнище

І все ж законодавець він. Відповідальність, яка лежить на ній, перебільшена. "Чоловік голова, а жінка - шия". "Жінка - душа родини". Соціальні ролі, які передбачаються для чоловіка і жінки, цілком правильні на рівні слів, але, здається, ми майже втратили їх сенс. Коли в нашій культурі описують ідеальний шлюб, то чоловік - ініціатор, а жінка підтримує ініціативу (як шия голову, як ребра тулуб). Він будує дім, вона зберігає в ньому тепло. Вона в нього за спиною, як за стіною. Ставленнядо цього стереотипу неоднозначне. Мені очевидно, що він золотий. Але акценти. Я люблю коментарі в соцмережах до "постів мудрості". Людям кортить переплюнути одне одного у життєвому досвіді. Хоча потім з цього досвіду все одно робляться неоригінальні висновки: або "це дійсно так", або "це неправильно", або "люди різні". І я така. І от прийшов день, коли ці слова (що чоловік ініціює, а жінка підтримує) здалися мені непростими.