Перейти до основного вмісту

"Не хочу купатися!"

дитина не хоче купатися
Ну, не затягнеш, хоч плач! Купатися треба? - Не треба! Прохолодна водичка - це корисно? - Не корисно! Дівчинка-заперечення. Не хоче і все. Часом залазить у воду без проблем, а часом щось находить. Ногами махає, кричить, аж луна йде. Я мокра - вона суха. Посадиш нарешті - вилізе (четвертий рік дитині).

Вмовляння не працюють. Можна просто перечекати. Час проходить, а бажання купатися в малої не з'являється. Треба зацікавити - як? Ось зібрала невеличку колекцію витівок, вигаданих у нашій сім'ї в критичні моменти.
Способи, які описуватиму, спрацювали на дуже впертій дівчинці, тому, сподіваюся, подіють і у Вас.

0. У нашому випадку категорично не діють вмовляння-губи-трубочкою, обіцянки дати щось в обмін на згоду купатися, вимогливий, суворий тон, погрози, ультиматуми і так далі. Дитина, мов дзеркало, починає відповідати у таких самісіньких інтонаціях, як звертаються до неї. Зрозуміло, що таку розмову продуктивною не назвеш. Тому нульова вимога до "купача"  - бути в доброму, грайливому, жартівливому настрої (хоч це іноді й
важко зробити), інакше діло не зрушить з місця.

1. Найпростіший спосіб - це, звичайно, бульбашки. Тато просто йшов у ванну і пускав бульбашки. Дитина захоплено спостерігала, і поки те-се, роздягав її і саджав у воду.

2. Періодично міняємо велику і маленьку ванни, приблизно кожні два місяці, а то й звичайний тазик ставимо - іноді спрацьовує просто зміна обстановки.

3. Набираємо води, аж потім наливаємо піну для ванни й запрошуємо маля побовтати воду, щоб утворилося багато піни. Самі допомагаємо. Заняття дуже веселе і мокре. Одяг намокає - "доводиться" зняти. А якщо побовтати ніжками (тато потримає під ручки) - вийде ще більше пінки. А там уже голячком шубовсь у воду.

4. А-а-а! Лялька тоне!!! Треба мерщій рятувати. Бігом, бігом! Раз подіяло точно. У нас є лялька типу Братс, якій ми пошили костюм русалки. Тривалий час доня купалася з нею без проблем. Коли "приїлася", довелося вигадувати подібні сценарії.

5. Чайна церемонія. Кладемо на ванну дерев'яну решітку і розставляємо на ній "посудку" - чайничок, чашечки, тарілочки, ложечки. Яблучко це кілька разів зацікавлювало. До того ж, гра з переливанням води трохи заспокоює перед сном.

6. Слоники обливаються водою. Починаю виглядом і звуками видавати із себе слоника. У роті дуже довга соломинка для напоїв (у нас якраз такі були) - типу хобот. Погасавши по хаті - а дитина в цей час давно вже ганяється за мною - забігаю у ванну. Слоники прийшли обливатися водою, бо їм спекотно. Втягую трохи води з ванни, а потім випускаю, мотаючи головою, так, щоб і на малечу бризнуло. Вона сміється. Одяг змокрів - доведеться зняти. Пропоную ще одну трубочку доні - "Хочеш теж бути слоником?". Вона погоджується. Саджаю у ванну. Завіса.
При цьому вона розуміла, що пити з ванни не можна, до того ж, її цікавило саме обливання. Отож, води не наковталася.

Ще два способи не випробовувала, але, у разі чого, надумала застосувати:

7. Пісенька-купалочка. Хочу скласти якусь веселу пісеньку про купання - може, приживеться як елемент ритуалу. Щойно придумаю - поділюся.

8. Карнавальний і феєричний спосіб - костюм русалки. Точніше хвіст. Я вже навіть уявляю, який він буде - на резинці, а там, де роздвоєна частина, можна вставити між шарами тканини пінопласт )) З одного боку, не хочеться, щоб дійшло до такого, а з іншого - мрію побачити цю кумедію і залишити світлину на згадку. Уявляю, в якому захваті буде Яблучко - їй страшенно подобаються русалки!

Дак оце таке...


 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

7 способів знайти час для себе молодій матусі

        Звісно, я теж чула історії про матусь, які не знають, чим себе зайняти, сидячи в декреті.      Вони печуть, вишивають, в'яжуть, читають, дивляться телек або просто лежать на дивані і не можуть дочекатися, коли малюк уже прокинеться і дасть їм роботу.       Але немало й таких молодих мам, які почуваються гірше вичавленого лимона, ледве доповзаючи ввечері до ліжка. Дитині не спиться - то кольки мучають, то газонокосарку ввімкнули під вікном, то чоловік хропе, то кіт шкребеться і кричить, і всі нервують і ходять навшпиньки, вигадують особливі способи відчиняти й зачиняти двері, повертати ключ, змивати в туалеті і застібати кнопки й блискавки, ще більше привчаючи дитину спати в нереалістичній тиші.        На тлі всього цього часто почуваєшся ніким - пристроєм для догляду за немовлям, у якого є лише обов'язки і немає права відвести душу хоча б...

Колядка

Давно хотіла скласти колядку й щедрівку для доні, але якось не йшло. А це взяло й вийшло посеред ночі )). Правда, для доні вона трохи задоросла, але, може, як підросте, уподобає і захоче вивчити - хтозна. Представляю і на Ваш суд. Колядко, моя пісенько, в цю хату залети, Людей осяй в ній радістю, замети розмети І розкажи їм звісточку про благодать Різдва, Про віру, що єднає нас і справджує дива. Лети, весела пісенько, та не забудь малят Бажай їм подаруночків до цих веселих свят. А матінки і таточка, бабуні й дідусі В пошані і у злагоді живуть нехай усі. Лети, колядко радісна, хай буде на столі М'який буханець хлібчика із запахом ріллі, І на весь рік наснаги добрим людям залиши Про чистоту подбати у світлиці і душі. А ще, дзвінка колядочко, утіш усі серця, У горі і у радості хай згадують Отця, І Сина, і Святаго Духа. Всі, з усіх усюд Хай з миром і удячністю молитви вознесуть. Ю. Козир

Дім і вогнище

І все ж законодавець він. Відповідальність, яка лежить на ній, перебільшена. "Чоловік голова, а жінка - шия". "Жінка - душа родини". Соціальні ролі, які передбачаються для чоловіка і жінки, цілком правильні на рівні слів, але, здається, ми майже втратили їх сенс. Коли в нашій культурі описують ідеальний шлюб, то чоловік - ініціатор, а жінка підтримує ініціативу (як шия голову, як ребра тулуб). Він будує дім, вона зберігає в ньому тепло. Вона в нього за спиною, як за стіною. Ставленнядо цього стереотипу неоднозначне. Мені очевидно, що він золотий. Але акценти. Я люблю коментарі в соцмережах до "постів мудрості". Людям кортить переплюнути одне одного у життєвому досвіді. Хоча потім з цього досвіду все одно робляться неоригінальні висновки: або "це дійсно так", або "це неправильно", або "люди різні". І я така. І от прийшов день, коли ці слова (що чоловік ініціює, а жінка підтримує) здалися мені непростими.