Перейти до основного вмісту

7 способів знайти час для себе молодій матусі

какао на самоті захід сонця        Звісно, я теж чула історії про матусь, які не знають, чим себе зайняти, сидячи в декреті.
     Вони печуть, вишивають, в'яжуть, читають, дивляться телек або просто лежать на дивані і не можуть дочекатися, коли малюк уже прокинеться і дасть їм роботу.
      Але немало й таких молодих мам, які почуваються гірше вичавленого лимона, ледве доповзаючи ввечері до ліжка. Дитині не спиться - то кольки мучають, то газонокосарку ввімкнули під вікном, то чоловік хропе, то кіт шкребеться і кричить, і всі нервують і ходять навшпиньки, вигадують особливі способи відчиняти й зачиняти двері, повертати ключ, змивати в туалеті і застібати кнопки й блискавки, ще більше привчаючи дитину спати в нереалістичній тиші.
       На тлі всього цього часто почуваєшся ніким - пристроєм для догляду за немовлям, у якого є лише обов'язки і немає права відвести душу хоча б удома, займаючись приємною тобі справою, не те що - не дай Боже, як це так?! - піти прогулятися з подругою.
     Жалітися родичам - справа невдячна: навіть якщо вони визвуться допомагати, то велика ймовірність, невдовзі почнуть і самі скаржитися на життя, натякаючи, що час мінятися ролями. Це лише затягування процесу, а не вирішення проблеми.
     Отож, треба починати добувати для себе
час самотужки.
 
     1. Не має часу почитати щось для душі? - Від самого народження дитини кожна, підозрюю, проводить багато часу, годуючи груддю. Можна прилаштуватися робити це таким чином, щоб зручно було покласти в полі зору книгу - наприклад, лежачи на боці. Мені вдалося в цій позиції прочитати "Братів Карамазових", на яких раніше все не знаходилося часу, а також вивчити купу конспектів і доповідей на четвертому та п'ятому курсах університету.

     2. Не має часу займатися своєю фігурою? - У таткові обов'язки можна вписати купання малятка. Поки вони там розбираються одне з одним, знаходимо собі якийсь цікавий tutorial із танцем улюбленого стилю і вчимо. Поки вчиш і розбираєш рухи - голова відволікається від домашніх турбот. Це важливо: не просто смикатися як завгодно під будь-яку музику - так я б через п'ять хвилин уже була у ванні й давала чоловікові "цінні поради" - а саме вчити, осмислювати рухи. Потім вивчене можна відточувати, використовуючи як розминку перед наступним танцювальним заняттям, і освоювати нову композицію.

     3. Не має часу виспатися? Комаровський у поміч із його порадами щодо температури, вологості, годування, гуляння, купання тощо. Усе налагодиться!

     4. Не має часу зустрітися з друзями? Запрошуємо їх у гості. Пропонуємо погуляти з нами і малям на вулиці. Можна взяти, до того ж, бадмінтон чи м'яч і пограти, а дитина, - якщо невеличка і любить сидіти в колясці - спостерігатиме. Неправда, що хоч людина і хороша, а може зурочити, косо подивитися, перехвалити, перелякати, зайве запитати. Як кажуть, або віриш у Бога, або в забобони. Малюк звикатиме до людей, а мама відчує себе однією з них.

     5.   Не має часу стерти облущений лак з нігтів? - Усього ДВІ ХВИЛИНИ! Треба зробити це негайно.

      6. Не має часу спокійно посидіти на самоті? - Купуємо розчинне какао типу несквіка і улюблене печиво. На завтра заводимо будильник на годину раніше, ніж звичайно встає малюк. Піднімаємося (без скрипу і стогону), йдемо на кухню, ставимо чайник грітися і сидимо чекаємо під приємне посвистування, поки закипить. Робимо какао, і повільно п'ємо, поглядаючи у вікно. Думаємо, перефразовуючи Чепіногу, яке добро ми сьогодні збираємося зробити світу.

      7. Не має часу для чогось іншого? - Спокійно, зараз придумаю, що робити! - корисно так собі казати уголос.  Краще один раз добряче проплакатися і розпочати пошуки вирішення проблеми, ніж розтягувати ниття на тижні, місяці й огортати ним себе і всю рідню, як горіхи нугою (кому, як не мені відомо).

     А крім того, хтозна, чи будуть іще такі золоті часи? Чи буде можливість зайнятися тим, від чого нині так хочеться відволіктися?
 
 

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Яскрава зірочка на небі

Цього разу багатенько букв, але я не розраховую, що хтось осилить цей текст до кінця. Просто, якщо Ви відкрили цю сторінку, пом’яніть, будь ласка, мою бабусю. Я вже кілька місяців не бачила зірок - то хмарно було, то ніколи дивитися на небо, а сюніч одна яскрава-яскрава взяла, та й пролетіла за вікном, наче перед самісіньким носом - не встигла я ввімкнути світло в кімнаті. Сталося це близько першої. Наче нагадування, що нині виповнився рік, як відійшлау вічністьмоя бабуся Анастасія. З нею - ціла епоха й мого життя, і життя всього нашого роду, про яку маю щастя берегти світлі, затишні, часто кумедні спогади. В дитсадковому віці мене щороку по кілька разів і надовго відвозили на Чернігівщину в рідну Тиницю до бабусь і дідусів. Точніше, жила я завжди в маминих батьків, а до татових ходила в гості. Бабуся Анастасія, справжнє ім'я якої в селі, мабуть, майже ніхто не знав, бо завжди зверталися "Надю", або "Васильовно", - це мамина мама.  Я не знаю, чи обговорювали вон…

Суперечності

Можна регулярно ходити в церкву, не пропускати жодного ранкового та вечірнього правила, завісити стіни іконами, читати святих отців, але у важку хвилину забувати просити допомоги в Бога.
Можна розуміти, що самотужки ти нічого не можеш, і лізти зі шкури, щоб якнайшвидше перекроїти себе, боячись не встигнути.
Можна знати, що без волі Творця й волосина твоя не впаде, і намагатися прораховувати все наперед, щоб перестрахуватися від можливих бід.
Можна наполегливо молитися за спасіння рідних і обурюватися, лякатися, тремтіти, коли їм кидають рятувальні круги скорбот.
Маловір'я ㅡ це коли недовідчуваєш, недовідпускаєш, недопокладаєшся, недовіряєш, недоввіряєш. Коли приготувався стрибнути, але боїшся відірватися від платформи. Коли затиснутий між двома стінами суперечностей, бо і постукати, і відступити боїшся.